Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...wtorek, 25 czerwca 2019
Imieniny: Jana Pawla
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
24 lipca 2019 - środa
Święto Policji
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Przedszkolne wiadomości- czerwiec 2011

P O D Z I Ę K O W A N I E

Za życzliwość, zrozumienie potrzeb dziecka, za wsparcie i okazywaną na co dzień pomoc na rzecz naszego przedszkola

Rodzicom przedszkolaków oraz wszystkim ludziom o dobrym sercu

składam serdeczne podziękowanie

Anna Wróblewska – dyrektor przedszkola

132_kwiaty_16

SPOTKANIE PRZY KAWIE – 28 CZERWCA 2011 r.

W geście wdzięczności  dyrektor i pracownicy przedszkola  zaprosili  na spotkanie przy kawie wszystkich, którzy przez cały rok szkolny 2010/2011 wspierali placówkę materialnie, duchowo,bądź własnym bezinteresownym zaangażowaniem.Obecni na uroczystości Ludzie Dobrej Woli zostali obdarowani przez p. dyrektor kwiatami i pisemnymi aktami wdzięczności. W ciepłej atmosferze, przy muzyce granej na żywo przez p. Annę Chadaj miło było porozmawiać.

DSC01690_resize

DSC01696_resize

DSC01694_resize

DSC01699_resize


UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO- 17 CZERWCA

Uroczystość rozpoczęły dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej tańcząc poloneza. Następnie Anna Wróblewska- dyrektor przedszkola powitała zebranych gości, wśród których byli: Pan Aleksander Lewicki – Wójt Gminy Gronowo Elbląskie, Pani Jolanta Koszykowska- dyrektor Szkoły Podstawowej w Gronowie Elbląskimi, członkowie Rady Rodziców działającej przy przedszkolu oraz licznie przybyli rodzice.  Goście nie szczędzili personelowi przedszkola słów uznania i wdzięczności za trudną i odpowiedzialną pracę nad wychowaniem dzieci.

DSC00500_resize

DSC00502_resize

DSC00503_resize

Maluszki także przygotowały pożegnalny występ dla swoich starszych, odchodzących do szkoły kolegów.

Były wiersze, piosenki i drobne prezenty.

DSC00515_resize

Wśród składających absolwentom życzenia była Pani dyrektor pobliskiej szkoły oraz Pan Wójt.

DSC00520_resize

IMG_7472

W związku ze zbliżającymi sie wakacjami życzymy wszystkim bezpiecznych, słonecznych i pełnych wrażeń wakacji.

Absolwentom naszego przedszkola życzymy sukcesów w szkole.


 

CZYN SPOŁECZNY W PRZEDSZKOLU

15 czerwca w naszym  Przedszkolu został zorganizowany czyn społeczny, w którym udział wzięli rodzice, personel i przyjaciele przedszkola. Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom, które przyłączyły się do prac związanych z malowaniem sprzętów w ogrodzie. Cieszymy się, że są jeszcze ludzie, dla których niesienie dobra, szczególnie, gdy chodzi o dzieci jest najważniejsze. A do nich należą: p. Krzysztof Józefowski- radny Gminy, przyjaciel przedszkola, p. Jerzy Subocz, p. Zdzislaw Kadamus, p. Damian Fiedor, Państwo Sylwia i Paweł Dudzik- rodzice naszych przedszkolaków.

Zmagania z naszym piękniejącym miejscem zabaw dla dzieci trwały do wieczora i nie są jeszcze  zakończone… Może znajdą się jeszcze chętni  rodzice, by pomalować pozostałe sprzęty… ? Chętnych zapraszamy.

DSC01686_resize

DSC01684_resize

Pracujących odwiedził i dobrym słowem wsparł Wójt naszej Gminy Pan Aleksander Lewicki

DSC01678_resize

BĄBEL I WRÓBEL ZABAWIALI DZIECI I DOROSŁYCH PODCZAS TEGOROCZNEGO FESTYNU ŚRODOWISKOWEGO

Organizowanie festynów środowiskowych na terenie ogrodu przedszkolnego jest już tradycją przedszkola. W tym roku- 10 czerwca, Bąbel i Wróbel – aktorzy teatru „ Stara Wozownia” z Gdańska zabawiali dzieci i dorosłych. Jak zawsze nie zabrakło wielu atrakcji, dobrej zabawy i smacznego jedzenia. W programie festynu znalazły się: zabawy i konkursy, loteria dla dzieci, pokazy strażackie, dobra muzyka i przepyszne ciasta upieczone przez rodziców.

Serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy mięli swój wkład w przebieg imprezy.

Uściski za zaangażowanie dla Rady Rodziców.

ZDJCIA_401_resize

ZDJCIA_406_resize

ZDJCIA_425_resize

ZDJCIA_465_resize

ZDJCIA_543_resize

ZDJCIA_522_resize

DSC00494_resize

Więcej zdjęć z festynu znajduje się w galerii


WIZYTA 7-LATKÓW W SZKOLE

9 czerwca na zaproszenie Pani Ewy Kaczor- nauczycielki kształcenia zintegrowanego SP w Gronowie Elbląskim,  najstarsze przedszkolaki wzięły udział w lekcji klasy I. Już po wakacjach czeka na nie szkoła...

DSC01659_resize

DSC01670_resize

DSC01674_resize

DSC01665_resize

PRÓBNA EWAKUACJA

6 czerwca po godz. 10-tej w naszym przedszkolu została przeprowadzona próbna ewakuacja dzieci i pracowników na wypadek pożaru. Celem akcji przygotowanej wspólnie ze Strażą Pożarną w Elblągu jest przygotowanie dzieci, a także pracowników do właściwego zachowania się w sytuacji zagrożenia. Przede wszystkim zachowanie spokoju oraz szybkie i bezpieczne opuszczenie budynku. Krótką pogadankę z dziećmi przeprowadził Zastępca Dowódcy Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej Nr 1 mł. bryg.inż. Krzysztof Bogusławski. Systematyczne przeprowadzanie ewakuacji na pewno nauczy dzieci właściwego postępowania w razie faktycznego zagrożenia. Na zakończenie sprawnie przeprowadzonej akcji zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia ze strażakiem.

 DSC01654_resize

DSC01658_resize

WIZYTA W GOSPODARSTWIE  AGROTURYSTYCZNYM

3 czerwca odwiedziliśmy gospodarstwo agroturystyczne w Piastowie. Było spotkanie ze zwierzętami, przejażdżka bryczką, wspólne zabawy i kiełbaska z grilla.

IMG_7155_resize

IMG_7091_resize

IMG_7056_resize

IMG_7165

BAJLANDIA

W ramach obchodów Dnia Dziecka 2 czerwca przedszkolaki udały się na plac zabaw Bajlandia. Radości było co niemiara…

IMG_6959_resize

 

IMG_6987_resize

IMG_7003_resize

IMG_7008_resize_resize

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSÓW

*  „Czyste powietrze wokół nas”

W  grupie dzieci 5,6-letnich przy współudziale Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Elblągu realizowany był program profilaktyki antytytoniowej pt. "Czyste powietrze wokół nas". Ukierunkowany był on na wdrażanie dzieci do podejmowania świadomych wyborów oraz kształtowanie prozdrowotnych postaw wobec zjawiska palenia tytoniu. W ramach realizacji programu dzieci odbyły m.in. wycieczkę po okolicy, podczas której obserwowały różne źródła dymu. Poznały przyczyny wydobywania się dymów. Wykonywały prace plastyczne i poznały Dinka , który nie lubi dymu. Dowiedziały się również o skutkach palenia tytoniu i o szkodliwości biernej ekspozycji na dym tytoniowy. W programie udział wzięło 17 przedszkoli. W konkursie zajęliśmy zaszczytne III miejsce.

DSC01645_resize

* Konkurs na selektywną zbiórkę odpadów

Organizatorem konkursu był Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o w Elblągu przy ul. Szańcowej. Spośród placówek oświatowych z" terenu" zajęliśmy I miejsce. Otrzymaliśmy czek na dość sporą sumę pieniędzy. Dziękujemy Rodzicom przedszkolaków za zaangażowanie. Ta nagroda to nasze wspólne osiągnięcie. Dziękujemy !

DSC01649_resize

DZIEŃ  DZIECKA

Już po śniadanku odwiedziła przedszkolaków grupa teatralna ze Szkoly Podstwowej w Jegłowniku. Uczniowie klasy III przedstawili bajkę pt." Nie ma tego złego". Dzieci bez problemu w przedstawieniu rozpoznały postaci z różnych bajek, wśród których byli: Jaś i Małgosia, Kopciuszek, Gajowy z bajki o Czerwonym Kapturku...

dzien_dziecka_084_resize

dzien_dziecka_088_resize

Następnie barwny, radosny, bajkowy pochód przedszkolaków przeszedł ulicami naszej miejscowości. Personel przedszkola także wcielił się w postacie z bajek. Przy muzyce i śpiewie dzieci prezentowały swoje stroje przygotowane na tę okazję.

dzien_dziecka_102_resize

dzien_dziecka_100_resize

dzien_dziecka_105_resize

IMG_6890

Korowód przedszkolaków spotkał się z zainteresowaniem mieszkanców Gronowa, a także pracowników Urzędu Gminy. Zastępca Wójta Pan Marek Karaszewski wyszedł, by pozdrowić dzieci w dniu Ich święta.

dzien_dziecka_130_resize

A oto pamiątkowa fotografia uczestników bajkowego pochodu.

dzien_dziecka_164_resize

Atrakcje dla dzieci rozłożone były na cały dzień... Po południu czekała na nie smaczna, słodka niespodzianka, którą przygotowała mamusia Szymonka Świercza. W Jej imieniu pyszny tort "Pociag" przekazała p.dyrektor.Szkoda, że Pani Małgosia nie widziała z jakim apetytem dzieci zajadały  te pyszności. Dziękujemy !

dzien_dziecka_255_resize

dzien_dziecka_262_resize

IMG_6918

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 81 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information