Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...wtorek, 25 czerwca 2019
Imieniny: Jana Pawla
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
24 lipca 2019 - środa
Święto Policji
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Przedszkolne wiadomości- maj 2011

DZIEŃ MAMY W PRZEDSZKOLU

Z okazji Dnia Matki przedszkolaki przygotowały występ artystyczny swoim Mamom. Były  piosenki, wiersze oraz prezenty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości.

Przy okazji serdecznie przepraszamy za niewłaściwą datę na zdjęciach.

DSCN7640_resize

DSCN7636_resize

DSCN7635_resize

DSCN7634_resize

 

19 MAJA  –  WYSTĘP FEDERACJI GRUP KREATYWNYCH Z GDYNI

SPEKTAKL TEATRALNY „ RATUJMY LAS”

XII  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Spektakl rozpoczął się uwerturą baletową motyli. Główna postać przedstawienia to odważny Pan Biedronka. Czy udało mu się ocalić las przed zagładą? Tak, a to dzięki naszym młodym widzom i ich rodzicom, którzy „podpisali petycję” do burmistrza o ochronę lasu. Spektakl był piękną lekcją przyrody dla małych i dużych.

IMG_6818

IMG_6771

IMG_6849

IMG_6832

 

12 MAJA  –  ZABAWY  KLOCKAMI DIENESA

X I  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Do zabaw klockami Dienesa zaprosiły dzieci panie Agatka i Wioletka. Są to klocki do ćwiczeń i zabaw mających na celu rozwijanie logicznego myślenia u dzieci. Manipulowanie tym materiałem umożliwiało dzieciom rozwiązywanie różnych zadań logicznych. Niemałą rolę w zabawach odgrywają czynniki estetyczne. Dzieci są bardzo wrażliwe na kolory, które w zabawach klockami Dienesa także spełniają istotne funkcje.

IMG_6682_resize

IMG_6681_resize

IMG_6683_resize

DZIEŃ  UNII EUROPEJSKIEJ

9 maja w naszym przedszkolu odbył się Dzień Unii Europejskiej. Głównym celem przedsięwzięcia było zapoznanie dzieci z symbolami i zwyczajami niektórych państw europejskich oraz kształtowanie wśród przedszkolaków poczucia przynależności narodowej i europejskiej.

Postawa przedszkolaków podczas słuchania " Ody do radości"'

IMG_6625_resize

IMG_6614_resize

IMG_6620_resize

 DZIEŃ WŁOSKI

 Nauczycielka Pani Agatka zaprosiła dzieci do wspólnego wykonania przysmaku włoskiego, jakim jest PIZZA. Dzieci z radością uczestniczyły w nakładaniu na ciasto kolejnych produktów. Upieczona pizza była pyszna.

IMG_6652_resize

IMG_6655_resize

IMG_6664_resize

IMG_6677_resize

5 MAJA  –  ZABAWY MUZYCZNO- RUCHOWE

X  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Jedną z form aktywności w przedszkolu jest ruch z muzyką. Stosowanie tej formy zajęć ważne jest z wielu powodów. Przede wszystkim to świetna zabawa i odprężenie, ale też zaspokojenie tak żywej u dziecka potrzeby poruszania się. Ruch przy muzyce ma znaczenie nie tylko dla rozwoju muzykalności. Przyczynia się on także do ogólnego rozwoju dziecka: intensyfikują się procesy poznawcze, takie jak spostrzeganie, wyobrażenia, myślenie, wyrabia się zdolność koncentracji uwagi, kształci szybka orientacja oraz pamięć, pobudza aktywność. Rozwijają się również we wzajemnej równowadze procesy hamowania i pobudzania, istotne dla prawidłowego funkcjonowania człowieka w jego środowisku.

Ruch podporządkowany muzyce korzystnie wpływa również na prawidłowy rozwój fizyczny dziecka: poprawia postawę, koordynację ruchów…i można by jeszcze długo wymieniać zalety tej formy. Pani Anna Chadaj  prowadząca zajęcia w naszym przedszkolu zaprosiła dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Jak się bawiliśmy widać na zdjęciach.

DSC01621_resize

DSC01614_resize

DSC01564_resize

PRZEDSZKOLAKI ZDOBYWAJĄ WIEDZĘ O RÓŻNYCH ZAWODACH

Dzieci już od najmłodszych lat mają styczność z przedstawicielami różnych zawodów.
Wiedzą kim są i jaką pracę wykonują członkowie rodziny: rodzice, dziadkowie oraz pracownicy przedszkola, szkoły, apteki.... itp.

Wśród rodziców   i dziadków są ludzie reprezentujący różne zawody, którzy chętnie opowiadają o swojej pracy.  4 maja w Dniu Strażaka dzieci zaproszone zostały przez dziadka Szymonka Ś. do  Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim. Wieloletni strażacy p. Ulatowski i p. Dejewski  opowiedzieli o swojej trudnej i niebezpiecznej pracy. Dzieci z zaciekawieniem słuchały i z wielką przyjemnością oglądały strażackie narzędzia oraz elementy ochronnej odzieży. Panowie pokazali także wyposażenie wozu strażackiego. Przedszkolaki mogły również wejść do wozu i zobaczyć jego wnętrze. To była super wizyta!  Dziękujemy!

STRAACY_1

STRAACY_2

STRAACY_3

STRAACY_4

5 maja na zaproszenie ze strony przedszkola tatuś Majki Sz.- lekarz stomatolog odwiedził naszą placówkę. Dzieci poznały technikę prawidłowego czyszczenia zębów, która jest niezwykle ważna dla zdrowia jamy ustnej. Większości z nas wydaje się to takie proste, ale okazuje się, że nie każdy robi to dobrze. Miłą niespodzianką dla dzieci okazały się naklejki wręczone przez pana doktora. W podziękowaniu dzieci wręczyły małą niespodziankę.

004_resize

005_resize

Dzieci poznały również zawód fryzjerki, farmaceutki, komendanta Straży Gminnej oraz sprzedawcy.

DSC01635_resize

DSC01638_resize

DSC01640_resize

DSC01642_resize

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 106 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information