Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...środa, 26 czerwca 2019
Imieniny: Jana Pawla
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
24 lipca 2019 - środa
Święto Policji
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Przedszkolne wiadomości- kwiecień 2011

    

FESTIWAL PIOSENKI O TEMATYCE EKOLOGICZNEJ I ZDROWOTNEJ

W MŁYNARACH

Już po raz czwarty nasze przedszkolaki wzięły udział w konkursie organizowanym przez Przedszkole w Młynarach. W tym roku reprezentowali nas: Radek Nazaruk- jak okazało się jedyny trzylatek biorący udział w konkursie, Ada Sędrowska- reprezentantka 4-latków, Natalka Tatarek- przedstawicielka 5- latków  oraz Ola Sołdaczuk- reprezentująca grupę 6- latków.  Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się znakomicie, choć trema niektórych nie opuszczała. Dzieci wróciły zadowolone, każdy otrzymał piękne nagrody. Dziękujemy naszym przyjaciołom z Młynar.

IMG_6585

IMG_6577

IMG_6575

IMG_6596

 


28 KWIETNIA –  ZAJĘCIA LOGORYTMICZNE

IX  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Do ćwiczeń logorytmicznych zaprosiła dzieci i dorosłych Anna Wróblewska- logopeda oraz akompaniująca na pianinie Anna Chadaj.

Podkreślić należy, iż zarówno ćwiczenia logopedyczne jak i wplecione w terapię mowy ćwiczenia logorytmiczne mają przede wszystkim doskonalić funkcjonowanie mechanizmów rządzących mową. Ćwiczenia logorytmiczne dzięki swej zabawowej formie i atrakcyjności lubiane są przez dzieci. Na pewno podnoszą sprawność ruchową zarówno tę ogólną, jak i narządów mowy.

Rady logopedy : - śpiewajmy wspólnie z dzieckiem piosenki, bo śpiewanie  wpływa na pogłębianie oddechu, aktywniejsze działanie przepony oraz wzmocnienie narządu głosowego

-  bawmy się z dziećmi w naśladowanie usłyszanych dźwięków- warkot motoru –wrr, syk węża -ssss…. itp.

-  bawmy się w naśladowanie rytmów poprzez klaskanie, tupanie itp.,

-  łączmy teksty słowne z ruchami całego ciała- świetnie nadają się tu wszelkie pokazywane   wierszyki.

Miłej zabawy!

LOGORYTMIKA_1_resize

LOGORYTMIKA_2_resize

LOGORYTMIKA3_resize

LOGORYTMIKA4_resize

 

 

21 KWIETNIA –  OZDOBY WIELKANOCNE- WARSZTATY PLASTYCZNE

VIII SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH” 

Uczestnicy spotkania w Wielkim Tygodniu mięli możliwość poznania tradycyjnych obrzędów związanych z okresem wielkanocnym oraz wykonania kolorowych ozdób świątecznych w postaci dekoracji na stół wielkanocny.

WIELKANOC_1_resize

WIELKANOC_2_resize

WIELKANOC_3_resize

WIELKANOC_resize

ZAJĄCZEK W PRZEDSZKOLU

20 kwietnia  przy wielkanocnym stole wszystkie przedszkolaki  wspólnie zjadły śniadanie, następnie złożyły sobie życzenia z okazji nadchodzących Świąt Wielkiej Nocy.

NIADANIE_WIELKANOCNE_resize

Potem dzieci wyruszyły do ogrodu na poszukiwania niespodzianek od Zajączka.

Znaleźć prezenty to nie taka prosta sprawa!

SZUKANIE_ZAJCA_1_resize

DSC01482_resize

poszukiwania_zajczka_resize

PLAC ZABAW OTWARTY !!!

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami  19 kwietnia w ogrodzie przedszkolnym odbyło się otwarcie nowego mini placu zabaw. W takiej chwili nie sposób przemilczeć i nie podziękować w imieniu własnym i dzieci, tym bez których plac by nie powstał. Dziękujemy przede wszystkim ubiegłorocznej Radzie Rodziców, bo to trzy młode, niezwykle zaangażowane Panie zainicjowały zbiórkę pieniędzy ;)

Za gesty dobroci i zrozumienia dziękujemy także:

 • Organowi Prowadzącemu
 • Panu Damianowi Bonieckiemu
 • Panu Mirosławowi Bonieckiemu
 • Pani Grażynie Borkowskiej
 • Pani Sylwii Dudzik
 • Pani Katarzynie Hawryszko
 • Pani Małgorzacie Kamińskiej
 • Panu Aleksandrowi Lewickiemu- Wójtowi Gminy, który prywatnie włączył się w tę akcję
 • Pani Lidii Nieckarz
 • Państwu Marzannie i Romanowi Puchalskim
 • Państwu Annie i Arturowi Sadowskim
 • Pani Agacie Szatkowskiej
 • Państwu Iwonie i Mariuszowi Szydło
 • Panu Zenonowi Urbaniak- Przewodniczącemu Rady Gminy ub.kadencji
 • oraz wszystkim nie wymienionym z nazwiska, a którzy mieli także swój udział w realizacji przedsięwzięcia.

 

Po części oficjalnej dzieci z radością korzystały z nowych urządzeń, a także posiliły się kiełbaską pieczoną przy ognisku.

IMG_6402

IMG_6404

IMG_6417

Na zjeżdżalni największy tłok... :)

IMG_6496

IMG_6459

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

Przedszkolakom, Ich Rodzicom i gościom odwiedzającym tę stronę

składamy serdeczne życzenia z okazji zbliżających się

ŚWIĄT WIELKANOCNYCH.

Życzymy zdrowia, radości, smacznego jajka, słońca oraz uśmiechu.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne

oraz pracownicy administracji i obsługi

Przedszkola w Gronowie Elbląskim

kartka_resize


14 KWIETNIA –  DZIEŃ CZEKOLADY

VII  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

W kalendarzu  jest całkiem sporo świąt nietypowych… Jednym z nich jest 12 kwietnia Dzień Czekolady, czyli obok Tłustego Czwartku, najsłodszy dzień w roku. Z tego też powodu na 7 spotkaniu czwartkowym było bardzo, bardzo słodko. Dzieci wysłuchały opowiadania o Czekolandii, malowały  czekoladowe królestwo,  układały obrazki z „kartonowych” kostek czekolady. Ponadto maluchy piły czekoladę, malowały obrazki kremem czekoladowym na waflu, które następnie ze smakiem zajadały. Miłym akcentem były również cukierki z fabryki cukierków „ Wolność” w Elblągu. Przy okazji dziękujemy Panu Prezesowi za słodką niespodziankę.

DSC01395_resize

DSC01456_resize

DSC01470_resize

DSC01475_resize

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii

 

"CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS"

Przedszkole realizuje rekomendowany przez Minister Edukacji Narodowej program antytytoniowy „ Czyste powietrze wokół nas”. Program jest prowadzony przez Inspekcję Sanitarną i objęte są nim dzieci 5 i 6 letnie uczęszczające do przedszkola. W realizację włączeni są także rodzice i personel przedszkola. Program prowadzi nauczycielka przedszkola p. Janka, która poprzez zaplanowane działania pragnie wykształcić u dzieci świadomą umiejętność radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą papierosy.

Przedszkolaki i personel przedszkola papierosom mówią NIE !!!

PAPIEROSOM_NIE_resize

DSC01315_resize

DSC01308_resize

Mali ankieterzy czerwonym serduszkiem nagradzali osoby niepalące :) 

DSC01303_resize

DSC01299_resize

KONKURS DLA DZIECI 6-LETNICH „PRZEDSZKOLNY ERUDYTA”

12 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs pod hasłem „ Przedszkolny erudyta” przygotowany przez p. Jankę – nauczycielkę przedszkola. Konkurs adresowany był tylko do dzieci 6-letnich, by sprawdzić ich wiedzę ogólną. Dwoje dzieci nie było w przedszkolu, więc umysł wytężało pięcioro pozostałych przedszkolaków. Odpowiadając na 10 pytań, można było zdobyć 10 punktów. Przedszkolnym erudytą 6-latkow został Oliwier M., który poprawnie odpowiedział na 9 pytań. Miejsce drugie zajęła Wiktoria G., a III Patrycja D. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulujemy!

ERUDYTA_resize

ERUDYTA_1_resize

 

NOWY PLAC ZABAW W PRZEDSZKOLU

7 kwietnia odbył się montaż nowego placu zabaw w ogrodzie przedszkolnym. Jest to miejsce najbardziej lubiane przez najmłodszych. Nowoczesny plac zabaw, z kolorowymi zabawkami przystosowanymi do tego, by rozwijać umiejętności ruchowe przedszkolaków współfinansował  Urząd Gminy. Podkreślić należy także ogromne zaangażowanie ubiegłorocznej Rady Rodziców, która zebrała pieniądze na ten cel od sponsorów. Także niektórzy radni ubiegłej kadencji włączyli się w tę akcję. Dyrektor przedszkola Anna Wróblewska dziękuje raz jeszcze wszystkim darczyńcom i podkreśla, że placówka w ostatnich latach bardzo zmieniła swoje oblicze- szczególnie w środku budynku - pięknie wyremontowano łazienki, zakupiono nowe wyposażenie. Potrzeb jest jeszcze wiele. Marzeniem jest termomodernizacja całego budynku. Podobno marzenia się spełniają…

Uroczyste otwarcie nowego placu zabaw zaplanowano na 19 kwietnia.

PLAC_ZABAW

PLAC_ZABAW_2

PLAC_ZABAW_3

 

7 KWIETNIA – DZIEŃ CZYŚCIOCHA

VI  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Nasze przedszkole od wielu lat rozwija świadomość prozdrowotną najmłodszych. Należymy do sieci placówek promujących zdrowie, posiadamy też wojewódzki certyfikat Przedszkola promującego zdrowie”. Co roku w przedszkolu odbywa się m.in. „DZIEŃ CZYŚCIOCHA”. Tak było też podczas VI Spotkania Czwartkowego. Dzieci i rodzice z zaciekawieniem obejrzeli inscenizację w wykonaniu nauczycielek – p. Wioletki i p. Agatki pt. „ Gucio i Maja uczą dzieci czystości”. Ponadto były piosenki, wiersze, zagadki i zadania manualne. Na koniec spotkania z rąk p. dyrektor dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy.

IMG_6261

IMG_6275

IMG_6351

Więcej zdjęć dostępnych jest w galerii

 

1 KWIETNIA- ŚWIATOWY DZIEŃ PTAKÓW

Jednym z celów obchodzenia światowego Dnia Ptaków  w naszym przedszkolu było zwrócenie dzieciom uwagi na potrzebę chronienia ptaków wraz z ich naturalnym środowiskiem.Wykorzystując technikę origami dzieci samodzielnie tworzyły ptaszki  i duże ptaki :)  Z zajęć edukacyjnych  wyniosły wiedzę, że dopóki ptaki będą miały gdzie mieszkać to i ludzie będą mieli czystą wodę, powietrze i ziemię. Liczba ptaków na Ziemi niestety stale zmniejsza się.  Zachęcamy, by  wziąć przykład z mieszkańców Wielkiej Brytanii, Danii, Holandii, Szwecji czy Niemiec i w wolnym czasie obserwować ptaki.  Może warto zakupić lornetkę i atlas ptaków, by wspólnie z dzieckiem pobawić się w ornitologa.

PTASZKI

PTAKI

PTAKI_2

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 111 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information