Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...wtorek, 25 czerwca 2019
Imieniny: Jana Pawla
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
czerwiec 2019
N P W Ś C Pt S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
24 lipca 2019 - środa
Święto Policji
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Przedszkolne wiadomości – marzec 2011

TYDZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W RAMACH AKCJI „ CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”

Przedszkole nasze od kilku lat należy do sieci „ Czytających przedszkoli”.

Głośne czytanie to wspaniały wynalazek. Pamiętajmy jednak, by zawsze zwrócić uwagę na treść książki, przyjrzeć się jej walorom językowym oraz przesłaniu, jakie niesie.
Czytanie dziecku, to inwestycja w Nie. Uczmy dzieci wartości moralnych czytając im mądre książki, rozmawiając o wartościach i samemu je praktykujmy.

Walory czytania :

-  rozwija język, wzbogaca słownictwo, uczy umiejętności mówienia i słuchania, doskonali pamięć, uczy myślenia, jest drogą do wiedzy i wykształcenia, buduje więź i zaufanie, stwarza możliwość pytań i rozmowy.
Co roku rodzice naszych przedszkolaków żywo włączają się w tę akcję. Bajki, baśnie i legendy  czytali m.in. Tatuś Matyldy L., Mamusie : Darii S., Adasia i Dawida oraz  Miłoszka G.

CZYTANIE_BAJEK

CZYTANIE_BAJEK_2

Więcej zdjęć znajduje się w galerii.

 

31 MARCA-  JEDZ ZDROWO – WARZYWNIE I OWOCOWO
V  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

„ Jedz owoce i jarzyny, w nich mieszkają WITAMINY!, kto je sobie lekceważy, musi chodzić do lekarzy”. Jak ważne jest bycie zdrowym, wiedzą nawet dzieci. Podczas piątego już spotkania maluchy wspólnie z rodzicami wykonały plakat „ Odżywiamy się zdrowo!” , był też quiz wiedzowy oraz nauka piosenki „ Witaminki”.  Miały miejsce także zmagania kulinarne… uczestnicy wykonali pyszną sałatkę owocową.

DSC01273_resize

 

KIERMASZ KARTEK ŚWIĄTECZNYCH

Za kilka tygodni  Wielkanoc, więc tradycyjnie przedszkolaki wspólnie z  nauczycielkami przygotowały piękne, ręcznie robione kartki świąteczne. Na naszym kiermaszu zorganizowanym w Urzędzie Gminy wszystkie kartki znalazły nabywców. Wysłane do bliskich i znajomych na pewno przyniosą wiele radości.

Mimo obowiązków Pan Wójt, jak zawsze znalazł czas, by przywitać małych gości  i chwilę z nimi porozmawiać.

DSCN0046

IMG_6120

DSCN0041

24 MARCA-  WITAMY WIOSNĘ – „ ZIELONY DZIEŃ”
IV  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

To, że nie wszystkie dzieci pamiętały, by jednak mieć na sobie coś zielonego, nie przeszkodziło w super zabawie.  Kolor zielony dominował w piosenkach, zabawach plastycznych i ruchowych, a także w wiosennych  zagadkach. Atrakcją  Zielonego Dnia okazało się samodzielne przygotowanie przez dzieci pysznych, zdrowych i oczywiście zielonych kanapek. Nawet „ Niejadki” jadły z apetytem.

ZIELONY_DZIE_2

ZIELONY_DZIE

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

„GRONOWIACZKI LUBIĄ ZWIERZACZKI”

23 marca  w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski pt.” Gronowiaczki lubią zwierzaczki”. Pomysłodawcą i główną organizatorką spotkania była nauczycielka przedszkola p. Agatka. Celem konkursu było propagowanie poezji dla dzieci polskich pisarzy oraz rozwijanie umiejętności pamięciowego opanowania tekstu i jego interpretacji. W konkursie uczestniczyły dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Repertuar zdominowały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima …,  a także  własna twórczość rodziców jednej z uczestniczek konkursu -Oli K. Komisja konkursowa, w skład której weszło troje rodziców, pani Ania- stażystka pracująca w przedszkolu i dyrektor przedszkola,  w kategorii „ Maluchy” jednogłośnie przyznała I miejsce Oskarowi H. za interpretację wiersza J. Brzechwy  „  Ryby, żaby i raki”. II  miejsce zajął Radek N., a III Martynka C. W kategorii „Zuchy” I miejsce zajęła Karolina M. za piękną  interpretację wiersza o osie, a tuż za nią była Maja Sz., która za wiersz „ Żuk” otrzymała II miejsce , III miejsce zdobyła Ola S.  Wyróżnienia otrzymali: Natalka T., Ola K., Szymon S., oraz trzyletnia Matylda L.

Gratulujemy wszystkim małym uczestnikom konkursu, a rodzicom dziękujemy i gratulujemy pomysłowości w przygotowaniu strojów dla dzieci.

KONKURS

KONKURS_3

KONKURS_2

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

"Wiosno, wiosno przyjdź już do nas"

21 marca przedszkolaki radośnie i uroczyście powitały Wiosnę. Nie zabrakło tradycyjnej Marzanny i wiosennego pochodu ulicami naszej miejscowości.

powitanie_wiosny

powitaniewiosny2

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

DZIEŃ SŁOŃCA

W to mniej znane święto nauczycielki starały się przybliżyć dzieciom tematykę dotyczącą  nie tylko planet, ale przede wszystkim podkreślić ważność czystości otaczającej nas przyrody. Przy wspólnej zabawie chcieliśmy by był to dzień pełen…SŁOŃCA.

 DZIEN_SOCA

DZIE_SOCA_2

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

18 MARCA – ZAKŁADAMY ZIELONY OGRÓDEK

Wszyscy z utęsknieniem czekamy na wiosnę, dzieci także, dlatego przedszkolaki wspólnie z nauczycielkami postanowiły założyć wiosenny ogródek w sali, w kąciku przyrody. Dzieci z uwagą wysiewały nasiona rzeżuchy, rzodkiewki, sadziły cebulkę, fasolę…Teraz trzeba pamiętać o pielęgnacji roślinek. Wszystkie przedszkolaki wiedzą, że każda roślina, by mogła rosnąc potrzebuje przede wszystkim wody i światła.

IMG_5893

IMG_5900

IMG_5899

IMG_5886

 

17 MARCA-  „CO PŁYWA, CO TONIE ?”  ZABAWY BADAWCZE
III  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Podczas spotkania nauczycielki przedszkola zaprosiły dzieci do zabaw badawczych. Choć kojarzą się one głównie ze sposobem przyjemnego spędzenia czasu, to jednak podkreślić należy ich kształcącą i rozwijającą rolę. Wykorzystanie zabaw badawczych wyzwala bowiem ciekawość dzieci, wpływa na rozwijanie twórczych postaw poznawczych, kształci pożądane cechy charakteru.  Wspólne z rodzicami wykonywanie m.in. papierowych łódeczek przyniosło dzieciom wiele radości.

IMG_5922

Więcej zdjęć znajduje się w galerii


SPOTKANIE Z ABSOLWENTAMI

16 marca odbyło się w naszym przedszkolu spotkanie dyrekcji i nauczycieli z absolwentami, którzy przedszkolnym murom „ do widzenia’ powiedzieli 9 lat temu. Przy herbatce i pysznym cieście przygotowanym przez panie kucharki, dzisiejsi gimnazjaliści wspominali zarówno miłe, jak i te trudniejsze chwile spędzone w przedszkolu. Na szczęście tych pierwszych było zdecydowanie więcej… Zaproszeni goście opowiadali o swoich zainteresowaniach, o nauce, przyjaźniach…Było bardzo sympatycznie. Dziękujemy za przybycie!

spotkanie_z_absolwentami_resize

spotkanie_z_absolwentami_2_resize

Więcej zdjęć znajduje się w galerii


10 MARCA-  „ KOLOROWY, WESOŁY ŚWIAT !”
II  SPOTKANIE W RAMACH „ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Tym razem nauczycielki zaprosiły dzieci i rodziców do wspólnych zabaw ruchowych wykorzystując metodę ruchu rozwijającego Weroniki Sherborne, a także do zabaw z chustą animacyjną. Zarówno ćwiczenia jak i zabawy zaprojektowane były tak, by pomóc dziecku w poznaniu siebie, innych, w zdobyciu zaufania do siebie i innych, a dalej- poprzez nabranie pewności siebie i wiary we własne możliwości- w nauczeniu się aktywnego i twórczego życia. Proszę obejrzeć zdjęcia ze spotkania, a po uśmiechu na twarzach uczestników ocenią Państwo jak było.

CHUSTA_ANIMACYJNA

ZABAWA__POCIG_resize

Więcej zdjęć znajduje się w galerii

 

8 MARCA  W PRZEDSZKOLU

Dzień 8 marca jest świętem wszystkich kobiet, tych dużych i małych. Chłopcy
z naszego przedszkola
nie zapomnieli o swoich kobietach. Były wierszyki, życzenia i oczywiście laurki.

IMG_5854

 

3 MARCA- TŁUSTY CZWARTEK mniam, mniam…
PIERWSZE SPOTKANIE W RAMACH
„ SPOTKAŃ CZWARTKOWYCH”

Ogromnie miło było nam gościć dzieci wraz z rodzicami na pierwszym z trzynastu „Spotkań czwartkowych”. Szczególnie, że swoją obecnością zaszczyciły nas dzieci na co dzień nie uczęszczające do przedszkola. Prezentujemy zdjęcia ze spotkania, a na gości czekamy znowu za tydzień.

DSC01263_resize

DSC01264_resize

Więcej zdjęć zamieszczono w galerii

 

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 109 gości 
Transmisje Obrad Rady Gminy

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information