Gmina Gronowo Elbląskie
Dzisiaj jest...sobota, 14 grudnia 2019
Imieniny: Alfreda Izydora
Polish (Poland)English (United Kingdom)Deutsch (DE-CH-AT)Russian (CIS)Ukrainian (UA)French (Fr)Svenska (Sverige)Norsk bokmål (Norway)
Gmina Gronowo Elbląskie
Menu
Kalendarium
grudzień 2019
N P W Ś C Pt S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Brak wydarzeń
W dniu 28 marca 2018 roku Rada Gminy Gronowo Elbląskie podjęła uchwały rozpoczynające pracę nad zmianą miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w miejscowościach Karczowiska Górne, Wikrowo Jegłownik oraz Gronowo Elbląskie: -UCHWAŁA NR XXXII/290/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Gronowo Elbląskie, -UCHWAŁA NR XXXII/291/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Jegłownik, -UCHWAŁA NR XXXII/292/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Karczowiska Górne, -UCHWAŁA NR XXXII/293/2018 RADY GMINY GRONOWO ELBLĄSKIE z dnia 28 marca 2018 roku o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Gronowo Elbląskie w miejscowości Wikrowo,

PostHeaderIcon Konkurs z kapustą w roli głównej w Oleśnie

         W sobotę, 24.11.2012 r. odbył się w Oleśnie konkurs „Drewniana Łycha” na najsmaczniejsze danie z kapusty. Pomysłodawcami konkursu było Państwo Krystyna i Berhard Gensheimer. Pomysł urodził się podczas wspólnego kiszenia kapusty w naszej wsi.

4._Nagrodzeni

 

Do konkursu przystąpiło 8 rodzin z Oleśna i Jegłownika. W jury były trzy osoby: pani Ania z Gronowa Elbląskiego, pani Beata z Elbląga i pan Janusz z Braniewa. Pierwsze miejsce uzyskały: Łazanki z kapustą, drugie: Kulebiak, trzecie: Pierożki z kapustą z ciasta francuskiego.

1._Wielkie_gotowanie

Na stołach nie zabrakło: kapuśniaku, kopytek z kapustą, gołąbków, bigosu z jagnięciną, kapusty zapiekanej z boczkiem i... wiele innych potraw.

2._Jury_obraduje

Prawdziwą atrakcją była nauka lepienia pierogów...  przede wszystkim dla panów.

7._Dalej_lepimy_pierogi

Było zabawnie, smacznie i wesoło.

3_.Oczekiwanie_na_werdykt

Powstało wiele smacznych pomysłów na przyszłość …   no i co się dziwić – przecież Oleśno to wieś z pomysłem!

5._Pokaz_lepienia_pierogw

9._Ale_smaczne

10._Pycha

 
Ustawa śmieciowa
Urząd pracy
Teraz gościmy
Naszą witrynę przegląda teraz 171 gości 

Valid XHTML 1.0 Transitional

Gmina Gronowo Elbląskie - województwo Warmińsko-Mazurskie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej... To find out more about the cookies we use and how to delete them, see our privacy policy.

I accept cookies from this site.

EU Cookie Directive Module Information